Karayip Seven Ünlüler

p29

 

Dünyada doğallığı ile tek olan Karayipler ünlü simalar ve dünyaca ünlü film, dizi vs. gibi etkinliklere de ev sahibi yapmıştır ve yapmaktadır.

  • Saint Lucia adasındaki yerleşim yeri olan Soufriére, turizm endüstrisiyle ve balıkçılıkla ayakta kalan bir kenttir. Botanik bahçeleriyle ünlüdür. Superman 2 filmi ve birkaç film daha burada çekilmiştir.
  • Dünyaca ünlü Hollywood yapımlarına Karayiplerevsahipliği yapmıştır. Bunlardan en çok gişe yapanlardan Karayip Korsanları (Pirates of The Caribbean) ve 50 İlk öpücük (50 First Dates) filmleri

p30

Bill Gates’in adası

  • Ayrıca Napolyon’un karısı Josephine burada doğmuştur.
  • Bahamalar’dakiMusha Cay Adası, dünyanın en zenginleri arasında olan Bill Gates`e aittir. Dünyanın en lüks adası olarak kabul edilen Musha Cay adasına, Gates`in yakın dostları ünlü talkshow duayeni OprahWinfrey ve Oscar ödüllü yönetmen Steven Spielberg gibi seçkin isimler tatil yapmak için geliyorlar.

Rihanna seen shooting for a Barbados tourism campaign on the east coast of the Caribbean island. (Pictures taken 08/09/2012) Pictured: Rihanna Ref: SPL425117  100812   Picture by: Splash News Splash News and Pictures Los Angeles:310-821-2666 New York:212-619-2666 London: 870-934-2666 photodesk@splashnews.com

  • Ünlü şarkıcı Rihanna’nın Barbados doğumlu olması ve nobel ödüllü romancı V.S. Naipul, Trinidad doğumlu olması Trinidad ve Barbados’un popülerliğini arttırmıştır.
  • Ernset Hemingway’in Dünya klasiklerinden “Çanlar Kimin Çalıyor” romanını Küba’da bulunan AmbosMundos Oteli 511 numaralı odada yazması, otelin önemini arttıran bir diğer gelişmelerdendir.

p32

 

Hemingway oteli

p33

 

Hemingway romanı yazdığı oda