Aktiviteler

p12

 

Büyüleyici Karayip adalarının resimsel bir tabloyu andıran bir görünümü vardır. Birçoğu Avrupalı devletlerin ve ABD’nin egemenliği altında bulunan adalar, sıcakkanlı insanları, canlı kültürü, yüzlerce metreye uzanan kumsalları ve resort otelleri ile dikkat çekmektedir.

Dünya üzerinde en pahalı otellere ev sahipliği yapan oteller bu ada bölgesindedir. Doğal güzellikleri açısından harika bir yer olması kuşkusuz turizm faaliyetlerinin de artmasına neden olmuştur. Adalarda neler yapılabilir? Şimdi bunlarabir göz atalım:

 

  • Adaların hepsi su sporlarına elverişlidir. Pembe kumlarda eşsiz plaj sporlarını da burada deneyimleyebilirsiniz.
  • Sörfçüler genelde Barbados adasını tercih ederler. En iyi rüzgar ve deniz uyumu bu adadadır. ScubaDiving, uçurtma sörfü için Auruba adası uygun yerlerden.
  • Dalış tutkunları da genelde Bahamalar ’da derinliklerin keyfini çıkartmaktadır. Ayrıca romantik açılımlar yapmak için de Barbados uygun yerlerden biri.
  • Yelkenciliğin temellerini öğrenmek için meraklıları için British Virgin adaları doğru bir adres.
  •  Karayipler harika bir balayını fırsatını size sunuyor. Tabi maddi koşulları karşılarsanız. Tobago ve Bahamalardaki Pegion Point, Back Bay, Great Courland Bay ve LoversBeach, yeni evlilere tavsiye edilen yerlerden. Ayrıca Karayipler’de balayını denizin üstünde değil, denizin altında da yapabilirsiniz. Bunun için adres, Turks ve Caicos Adaları…
  • Yemyeşil vahşi ormanlar, şelaleler keşfetmeye hevesli olanlar ve hava sporlarına düşkün çiftler için Greneda Adası önerdiğimiz yerlerden.

p13

 

 

p14

p15